İnternete bağlı bilgisayarınızda zararlılara yönelik hiçbir korumanız yoksa, eşi nadir görülen bir cengaverliğe soyunduğunuzu farkındasınızdır. İyi antivirüslerin ve anti-zararlı yazılımlarının parayla satıldığını düşünüyor olabilirsiniz ve bu konuda haklısınız; ancak hem çok iyi, hem de ücretsiz koruma araçları da var.

1. BitDefender Antivirus Free Edition

Zararlılara, casus yazılımlara ve çevrimiçi güvenlik tehditlerine karşı koruma sağlayan BitDefender, güçlü ve sessiz antivirüsler arasında yer alıyor.

Siteye Gitmek İçin Tıklayın.

 

2. Panda Free Anti-Virus 2016

Panda Free Anti-Virus 2016 bulut tabanlı çalışıyor ve işlem gücü gerektiren işleri kendi sunucusu üzerinde gerçekleştiriyor. 

Siteye Gitmek İçin Tıklayın.

 

3. AVG Anti-Virus Free 2016

Sessiz yazılımları tercih ediyorsanız, her fırsatta uyarılarını karşınıza çıkaran AVG Anti-Virus Free 2016 size göre olmayabilir. Ancak AVG’nin bir güvenlik yazılımı olarak çok iyi olduğunu söylemeliyiz.

Siteye Gitmek İçin Tıklayın.

 

4. Ad-Aware Free Anti-Virus+

Çoğu güvenlik yazılımı firması gibi Lavasoft da ücretsiz Ad-Aware Free Anti-Virus+’ı ücretli sürüme yükseltmeniz umuduyla sunuyor. 

Siteye Gitmek İçin Tıklayın.

 

5. MalwareBytes Anti-Malware

MalwareBytes Anti-Malware’i istediğiniz kadar kullanabilirsiniz ancak gerçek zamanlı koruma işlevi, “hyper-scan” modu ve zararlı engelleme işlevi 14 gün sonrasında devre kalıyor.

Siteye Gitmek İçin Tıklayın.

 

6. SpyBot Search and Destroy

Zararlılarla savaşan yazılımların en tecrübelilerinden SpyBot Search and Destroy, ücretsiz sürümünde virüs taraması yapmıyor ancak adware’leri, zararlıları ve casus yazılımları bulup başarıyla kaldırabiliyor.

Siteye Gitmek İçin Tıklayın.

 

7. Avast Free Anti-Virus 2016

Uzun süredir PC’leri koruyan araçlardan oan Avast’ın ücretsiz sürümü çok hafif ve oldukça hızlı.

Siteye Gitmek İçin Tıklayın.

 

8. Emsisoft Emergency Kit

Güvenlik yazılımlarının çoğu, zararlıları ve casus yazılımları sisteminizi etkilemeden önce durdurmayı amaçlıyor. 

 

Siteye Gitmek İçin Tıklayın.

 

9. HijackThis

İlk olarak Trend Micro tarafından geliştirilen, şimdi ise SourceForge üzerinden indirebildiğiniz HijackThis, sisteminizin çok detaylı bir raporunu oluşturuyor.

Siteye Gitmek İçin Tıklayın.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir