VPN’ler konusunda yeniyseniz, TunnelBear’ın ücretsiz sürümü başlamak için harika bir seçenek olabilir. Okurlarımız, boz ayılardan esinlenerek yapılmış sade ve hareketli tasarımlı kullanıcı dostu arayüzü oldukça beğenmiştir

1. TunnelBear – Geniş Sunucu Ağı ve Sıfır Kayıt Politikası

TunnelBear güvenlik ve anonimliği çok ciddiye alır. VPN hizmeti bağımsız taraflarca denetlenir, AES 256 bit şifreleme sistemi kullanır ve veri kaydı yapılmaması özelliği ile daha iyi bir kullanıcı memnuniyetini hedeflemektedir. Bu durum, verilerinizin asla depolanmayacağı ve kimliğinizin her zaman gizli kalacağı anlamına gelmektedir. Çoğu coğrafi olarak engellenmiş içeriğe ulaşmanızı sağlayan bu VPN hizmeti Netflix veya diğer yayın hizmetlerinde çalışmamaktadır.

Siteye Gitmek İçin Tıklayın.

 

2. Opera VPN – Gizli Gezinme İçin Tarayıcı VPN’i

 

Opera web tarayıcısı internette gezinirken IP adresinizi maskeleyen bir VPN entegre olmuş haliyle kullanıcılara sunulmaktadır. Tarayıcı ayarlarından VPN’i aktifleştirmeniz gerekmektedir. Çünkü OperaVPN bir tarayıcı eklentisidir. OperaVPN diğer uygulama ve tarayıcılardaki trafiğinizi korumamaktadır. Dolayısıyla tarayıcı etkinlikleriniz güvenli olsa da e-posta veya banka uygulamalarını kullandığınızda bağlantınız korunmayacaktır.

Siteye Gitmek İçin Tıklayın.

 

3. Speedify – Yüksek Hızda ve Reklamsız Uygulama

Adından da anlaşılacağı üzere Speedify, VPN protokolleri kullanılarak bağlantı hızınızı arttırmak için tasarlanmıştır. Kanal bağı teknolojisi ile bağlantınız iki internet bağlantısına bağlanır. Bu da bağlantı hızını gözle görülür derecede arttırır. Ancak iki kat internet kotası kullanır.

Siteye Gitmek İçin Tıklayın.

 

4. Betternet VPN – Güvenliksiz Wifi Ağları İçin En İyi Koruma

500 MB veri düşük kalite yarım saatlik bir yayın izleme için yeterli olsa da, Betternet ücretsiz hesaplı kullanıcılara yayın izleme izni vermemektedir. Ancak ABD sunucusuna bağlanıp coğrafi olarak engellenmiş tüm içeriklere ulaşabilirsiniz. Bu kısıtlamaya rağmen güvenlik anlamında Betternet tüm kullanıcıları için son derece iyi çalışmaktadır.

Siteye Gitmek İçin Tıklayın.

5. VPNBook – OpenVPN Üzerinden Sınırsız Veri

VPNBook ücretsiz sınırsız veri, güvenli AES şifreleme, OpenVPN ve PPTP bağlantı seçenekleri sunmaktadır. Gizlilliğinizi korumak için sanal bir konuma bağlanabilirsiniz ancak VPNBook’un sadece ABD, Birleşik Krallık, Kanada, Fransa, Almanya ve Polonya’da sunucusu vardır. Sitesinde VPNBook Netflix ve Hulu servislerinin kullanılabileceğini belirtmektedir. Ancak biz test ettiğimizde ikisine de erişemedik.

Siteye Gitmek İçin Tıklayın.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir